• Bedir Mh. Ataseven Cd. No: 1/1 Selçuklu/KONYA
  • +90 850 888 53 42

Corporate

Corporate

HAKKIMIZDA

"Ulaşım Kaynaklı Emisyon Miktarını Azaltacağız"

Firmamız MÜSİAD Konya Şubesi Öncülüğünde 132 MÜSİAD üyesi iş adamının ve Konya Karbon Sertifikasyon ve Proje Geliştirme A.Ş. ortaklığında şehrin önemli bir sorununa çözüm üretilmesi, elektrikli araçların yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi amacıyla 2022 yılında faaliyete geçirilmiştir.

Temel amacımız Konya’da e-mobilite kavramına uygun biçimde elektrikli araç ve bisiklet kültürünün yaygınlaşarak, ulaşım kaynaklı emisyon miktarının azaltılmasıdır. Bu doğrultuda fabrikalar, ticarethaneler, konutlar ve kamu kurumları için elektrikli araç çözümleri sunulması planlanmıştır.

Vizyonumuz karbon salınımında önemli paya sahip olan ulaşım sektörünün emisyon oranlarını azaltarak şehirde elektrikli araçların yaygınlaştırılmasını sağlayarak Ar-Ge projelerinin yürütülmesi hedef alınmıştır.

Faaliyet Alanlarımız

Neler Yapıyoruz?

Gelecek Vizyonumuz

2042 yılında Avrupa’nın ilk karbon nötr şehri oluşturma hedefleriyle yola çıkan Konya Karbon Sertifikasyon ve Proje Geliştirme A.Ş. iştiraki olarak kurulan Konya Elektrikli Araçlar A.Ş., karbon emisyonunun en yoğun olduğu alanlardan birisi olan ulaşımda emisyon azaltımı yapıp, şehirde elektrikli araçların yaygınlaşmasını ve Ar-Ge çalışmalarının yürütülmesini hedeflemektedir.

İştiraklerimiz

İştiraklerimiz

Yönetim Kurulu

Hundreds Of Customers Trust Our Company