• Bedir Mh. Ataseven Cd. No: 1/1 Selçuklu/KONYA
  • +90 850 888 53 42

TOGG’un seri üretiminin yapılacağı Bursa’daki Gemlik Kampüsü açıldı 

Türkiye’nin yerli otomobil markası TOGG’un seri üretiminin yapılacağı Bursa’daki Gemlik Kampüsü açıldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan kampüsün açılışında Togg’un ilk akıllı cihazı C SUV, seri üretim bandından indirildi.

Dördüncü Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel’in talimatıyla 1961 yılında üretilerek Türkiye’nin yerli otomobil macerasını başlatan “Devrim” otomobili de TOGG Gemlik Kampüsü’ne getirildi.

TOGG'un özellikleri

TOGG’un özellikleri neler? 

Elektrikli otomobil 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak. 

Doğuştan elektrikli modüler platform ile “300+” ve “500+” kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.

Gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan otomobil, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

Euro NCAP 5 yıldız seviyesine uyumlu, platforma entegre edilmiş batarya ile yüksek çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak.

Türkiye'nin ilk yerli otomobili "Devrim", Togg'un Gemlik Kampüsü'ne getirildi

2030’a kadar 1 milyon adet üretim planlanıyor

Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından da 2023 yılının ilk çeyreği sonunda C segmentindeki ilk aracı olan SUV pazara çıkacak. 

Togg araçlarının gövde ve batarya bölümlerinin sergilendiği fuaye alanında akıllı şarj istasyonlarının da tanıtımı gerçekleştirildi

Ardından da yine C segmentindeki sedan ve hatchback modelleri üretim sırasına girecek. 

Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla “aynı DNA’yı taşıyan” ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak.

Togg araçlarının gövde ve batarya bölümlerinin sergilendiği fuaye alanında akıllı şarj istasyonlarının da tanıtımı gerçekleştirildi

Gemlik tesisinde üretim kapasitesi yıllık 175 bine ulaştığında toplam 4 bin 300 kişiye istihdam sağlayacak olan Togg, 2030’a kadar tek bir platformdan 5 farklı modelde toplam 1 milyon araç üretmeyi planlıyor.